BEZDECH SENNY

Aż 80% chrapiących cierpi na bezdech senny


cztery kroki do rozpoczęcia leczenia

krok pierwszy:
diagnoza

Chrapiesz Ty,  chrapie Twój partner/ partnerka lub współspacz?  Podejrzewasz u siebie lub bliskiej osoby obturacyjny bezdech senny? Takie niepokojące objawy jak uporczywe chrapanie, zatrzymanie oddechu w czasie snu to ważne sygnały, których absolutnie nie można lekceważyć ! 

Skontaktuj się z nami. Umów się na konsultacje. 

Jeśli lekarz będzie podejrzewał u Ciebie bezdech senny – zaleci wykonanie badania.


krok drugi:
komfortowe badanieBadanie wykonasz we własnej sypialni korzystając z naszego profesjonalnego urządzenia. Prostego w obsłudze, komfortowego w użyciu poligrafu służącego do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu.

Taka metoda badania oszczędzi Tobie czasu i ogromnego dyskomfortu, stresu, związanego z pobytem w szpitalu. Otrzymane wyniki będą dokładne i pozbawione negatywnie wpływających na sen czynników zewnętrznych. Dodatkowo aby wynik był wiarygodny poligraf otrzymasz na dwie noce. Po zwrocie urządzenia Twój sen zostanie dokładnie przeanalizowany przez specjalistę.

krok trzeci:
diagnoza

Lekarz specjalista bezdechu sennego przeanalizuje dane z urządzenia. Na podstawie ilości zarejestrowanych epizodów dowiemy się, czy cierpisz na bezdech senny, a jeśli tak, to jak silny w skali PTChP. Łagodna postać bezdechu zaczyna się od 5-15 bezdechów lub spłyceń oddechu na godzinę. Najcięższe przypadki to pacjenci, którzy mają ponad 80 bezdechów na godzinę. Twoje wyniki prześlemy bezpośrednio do Ciebie.


krok czwarty:
leczenie

Co jeśli masz bezdech i jak wygląda jego leczenie? 

Najskuteczniejszą metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego jest terapia CPAP. Metoda ta zapewnia drożność dróg oddechowych podczas snu, zmniejsza wysiłek oddechowy i usprawnia pracę serca. Aparat generując dodatnie ciśnienie terapeutyczne, nie dopuszcza do zapadania się dróg oddechowych. Eliminuje spłycenia oddechu, którym najczęściej towarzyszy dźwięk chrapania, oraz zapobiega zapadaniu się dróg oddechowych - bezdechowi. Dzięki terapii CPAP pozbędziesz się senności w ciągu dnia i zmniejszysz ryzyko pojawienia się chorób powiązanych, takich jak nadciśnienie tętnicze oraz choroby serca

Skutkami nieleczonego bezdechu są: chroniczne zmęczenie, problemy z koncentracją, słabsze libido, uciążliwe chrapanie i… krótsze życie. Bezdechu nie da się wyleczyć, ale warto stosować terapię CPAP, uważaną za najskuteczniejszą w leczeniu bezdechu sennego. Pomagamy dobrać optymalne urządzenie  i uzyskać refundację NFZ w stałej kwocie 1890zł.

a co dalej.....

Dalej jest już tylko EUFORIA

Na prawdę wielu pacjentów już po kilku dniach odczuwa dawno zapomnianą radość z życia. Pacjenci czują się wreszcie wypoczęci, mają mnóstwo energii.

Poprawia się koncentracja a dłuższe stosowanie pozytywnie wpływa na redukcję  zagrożeń związanych z nieleczonym bezdechem sennym


Refundacja NFZ

Zasady refundacji

Leczenie bezdechu sennego metodą PAP podlega refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że jeśli jesteś ubezpieczony w NFZ, możesz ubiegać się o dofinansowanie sprzętu medycznego niezbędnego dla Twojej terapii.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, obowiązującym od 1 stycznia 2023 r. refundacja na sprzęt do terapii bezdechu sennego zostanie podzielona na dwie części:

  • Refundację na aparat CPAP do leczenia bezdechu sennego, przyznawaną raz na 5 lat w wysokości 1890 zł lub 2100 zł*
  • Refundację na maskę CPAP do leczenia bezdechu sennego, przyznawaną raz na 6 miesięcy w wysokości 180 zł lub 200 zł**

*Refundacja na aparat CPAP do leczenia bezdechu sennego (kod refundacji: P102 "Aparat do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego") przyznawana jest w wysokości 90% limitu refundacyjnego w wysokości 2100 zł dla osób dorosłych (co oznacza konieczność dopłaty 10% kwoty) oraz 100% dla dzieci poniżej 18 roku życia (0% dopłaty). Gdy cena wybranego aparatu przekracza wysokość powyższego limitu, należy dopłacić jedynie różnicę między ceną brutto, a kwotą refundacji. Dla podstawowych modeli aparatów CPAP wiąże się to zatem z wydatkiem od 210 zł.

**Refundacja na maskę CPAP do leczenia bezdechu sennego (kod refundacji: P102A "Maska do aparatu do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego") przyznawana jest w wysokości 90% limitu refundacyjnego w wysokości 200 zł dla osób dorosłych (co oznacza konieczność dopłaty 10% kwoty) oraz 100% dla dzieci poniżej 18 roku życia (0% dopłaty). Gdy cena wybranej maski przekracza wysokość powyższego limitu, należy dopłacić jedynie różnicę między ceną brutto, a kwotą refundacji. Dla podstawowych modeli masek wiąże się to zatem z wydatkiem od 20 zł.

Zlecenie refundacyjne możesz otrzymać u nas, w miejscu gdzie przeprowadzasz badanie.